Motorin artık benzinden pahalı

Uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatının 223 dolardan 179 dolara kadar olan sert düşüşü pompa fiyatlarına indirim olarak yansıdı. Bu gece yarısından itibaren benzine 22 kuruşluk indirim gelmesi bekleniyor. Motorinde ise benzinin aksine herhangi bir indirim henüz duyurulmuş değil. Benzine yapılan son indirim ile birlikte benzin fiyatları, motorin fiyatından 29 kuruş daha ucuz olmuş olacak.

Dünya’daki koronavirüs salgını nedeniyle trafiğe çıkan araç sayısındaki düşüş akaryakıt fiyatlarında düşüşe neden olmaya devam ediyor.223 dolardan 179 dolara düşen benzinin ton fiyatını, 295 dolardan 283 dolara kadar gerileyen motorin fiyatı takip ediyor.

Şu an için motorinde herhangi bir indirim duyurusu yapılmış değil ancak fiyat düşüşlerinin böyle devam etmesi durumunda motorinde de indirim beklentisi oluşmaya başlayacak.

 
1 Nisan 2020

Kapıkule’den Türkiye’ye Girişlerde Yeni Model Devreye Giriyor

COVID-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ilgili Bakanlıklarla birlikte UND’nin sürdürdüğü girişimler sonucunda Kapıkule Sınır Kapısından ülkemize Türk sürücüleri tarafından gerçekleştirilen taşımalarda sürücü değişimine ek olarak […]
25 Mart 2020

Motorin artık benzinden pahalı

Benzinin litre fiyatında 22 kuruş indirim. Yapılan indirim sonrasında benzin, motorinden 29 kuruş daha ucuz olmuş olacak.
18 Mart 2020

Lojistik sektörüne koronavirüs engeli

Koronavirüs salgını lojistik sektörünü de derinden etkiledi. Avrupa’da 14 ülke kara yolu taşımaları için sınırlarını kapatırken, deniz yolu taşımacılığında ise yüzde 40’a varan fiyat artışı yaşandı.
Türkçe